Азовсталь

Маріупольський металургійний комбінат «Азовсталь» - символ нескореності бійців полку Азов, Нацгвардії, морської піхоти та мотострільців. Майже 80 днів вони успішно обороняли Маріуполь від 20-тисячних російських військ. За словами Міністра збройних сил Великої Британії Джеймса Хіппі, героїчна оборона захисників міста на території “Азовсталі” увійде в підручники військової історії як ключовий фактор українських успіхів у війні з росією. Завдяки захисникам Маріуполя вдалося відтягти російські війська від Києва та зупинити наступ на Запорізьку і Донецьку області.

Росія тривалий час не погоджувалася на проведення гуманітарної місії. Лише 7 травня з Азовсталі вдалося евакуювати всіх жінок, дітей та людей похилого віку, а 16 травня розпочалася процедура екстракції оборонців «Азовсталі» для подальшого обміну.

«Азовсталь» зруйнована внаслідок постійних обстрілів і бомбардувань важким озброєнням російської армії. Лише протягом місяця окупанти скинули на меткомбінат 714 тонн авіабомб в тротиловому еквіваленті.